Krzyżówka „Jolka” – 2

Opracował: Admin
Opublikowano: 18.12.2016

Krzyżówka polega na odgadnięciu haseł oraz prawidłowym rozmieszczeniu ich w diagramie. Opisy haseł podane są w przypadkowej kolejności.
Kliknij na wybraną pozycję w kolumnach „poziomo” lub „pionowo”, aby uaktywnić właściwe pola krzyżówki. Dla niektórych haseł, znajdziesz podpowiedź.
Jeśli wpisana odpowiedź będzie prawidłowa litery zmienią wielkość i kolor.

* budowla o kształcie elipsy lub koła, z areną pośrodku * pora roku * wygrana na loterii fantowej * trunek rabusiów i piratów * dawniej Persja * ssak z grupy antylop * syn Dedala * wirusowa choroba zakaźna * używany do pieczętowania listów i paczek * dawniej: przyjaciel, towarzysz * jedynka i dwa zera * dziewiętnasta litera alfabetu greckiego * wyobcowanie * uprzywilejowany kolor w kartach * jeden z apostołów * chińskie pojęcie filozoficzne * przepływa przez Goleniów * wydzielona w ramce część ekranu komputera * umiejętność zachowania się niewywołującego konfliktów * był mężem Alkmeny * zastój w danej dziedzinie * kończy remisem partię szachów * nimfa frygijska szybka jak wiatr * ssak z rodziny wołowatych, występuje w Tybecie, Indiach i Chinach *


Na naszych stronach wykorzystujemy ciasteczka (cookies).   Dowiedz się więcej   OK