Łamigłówki tylko dla orłów

Szaradziarstwo – 01

Przed Tobą tylko cztery zadania, ale według ich autorów członków stowarzyszenia Mensa International, czas potrzebny do rozwiązania tych zadań to 30 minut. Sprawdź, jak Ty sobie poradzisz!

4 zadania
Opracował: Admin
Opublikowano: 26.04.2020

1. Jakie dwa słowa, ułożone z tych samych pięciu liter należy wstawić w puste miejsca, żeby poniższa historyjka była bardziej zrozumiała?

Rudobrody zły pirat zawsze zakopywał swoje skarby na wyspie, której znakiem była rozłożysta , aż do dnia, w którym trafiła mu się antyczna i zauroczony jej blaskiem odstąpił od swojego zwyczaju i zapłacił cło.

2. Dla każdej pary słów znajdź taką literę, którą można zastąpić ich drugie litery, żeby powstały dwa nowe słowa. Znalezione litery (wpisz w puste pola) czytane z góry na dół utworzą nowe słowo-hasło.

stalciek
kosarosa
oparajent
kornetteczka
okruchobjazd
amantautor
kuraduch

Wpisz słowo-hasło

3. Palindromy to wyrazy lub zdania brzmiące tak samo przy czytaniu z lewej strony do prawej, jak i odwrotnie. Twoim zadaniem jest odgadnięcie trzech wyrazów – palindromów, które zdefiniowano poniżej.

Dawniej kurtka męska noszona na zbroi, dziś długa bluzka damska.

Wpisz odpowiedź

Niewielka łódź turystyczna lub sportowa.

Wpisz odpowiedź

Urządzenie służące do wykrywania obiektów.

Wpisz odpowiedź

4. Teraz kolej na najtrudniejsze zadanie. Musisz przekształcić słowo WINA w słowo KARA, zmieniając każdorazowo po jednej literze. Po każdej zmianie musi powstać zrozumiałe polskie słowo.

wina

kara

Odpowiedzi nieprawidłowe zostaną usunięte!


Na naszych stronach wykorzystujemy ciasteczka (cookies).   Dowiedz się więcej   OK