Ukryte wyrazy – 01

Test na spostrzegawczość

Dobra spostrzegawczość jest niezbędna podczas nauki. Systematyczne ćwiczenie spostrzegawczości jest zawsze wskazane, szczególnie przez osoby starsze, gdyż wraz z wiekiem ulega ona osłabieniu.Rozróżnia się kilka kategorii spostrzegawczości.

Opracował: Admin
Opublikowano: 10.10.2016

Odszukaj i policz ukryte w tekście nazwy zwierząt.

Kuba rankiem wyszedł na taras, zachwyciło go piękno budzącego się dnia. Po deszczu rozkwitły róże, a mokre trawy źdźbła błyszczały w słońcu.
Kuba przyglądał się, jak kot Ramolus chodzi koło klombu, obserwując, jak wróbelek szybko trzepocząc skrzydełkami kąpie się w kałuży. Po lewej stronie na ogrodowej ławce przysiadły kumy, szepcząc najnowsze ploteczki. Obok mały Pawełek bawił się dmuchawcami.
Kuba spojrzał jeszcze w stronę lasu majaczącego na horyzoncie i poszedł po kosę. Od strony ganku nadeszła Elka, dołączył do niej Pawełek, ciągnąc gumowy wąż. Powolutku razem podeszli do niewielkiego płotka. Nie ruszając się, obserwowali świerszcza.
Drogą biegnącą od lasu majestatycznie szedł wysoki mężczyzna w niebieskim kubraku, pod pachą trzymał paczkę. Wyglądał jak osamotniony turysta, kiedy podszedł bliżej, poznali w nim listonosza. Niespodziewanie potknął się on na kamieniu i upadł, ale nie wypuścił z rąk torby i wszystko zakończyło się dobrze.

Ile razy w tekście występują nazwy zwierząt?Na naszych stronach wykorzystujemy ciasteczka (cookies).   Dowiedz się więcej   OK